Z BLOGA

Podstawowe zasady dekorowania okien

Okna to najbardziej widoczne elementy wnętrza. W ciągu dnia służą głównie do doprowadzania światła, więc oczy najpierw kierują się ku nim. Jeśli nadamy im odpowiedni wygląd, będziemy na dobrej drodze, aby także resztę wnętrza urządzić właściwie.

Przed przystąpieniem do dekorowania okna musimy podjąć decyzje, czy zachować istniejący styl okna, czy lepiej ukryć jego kształt, a może nadać mu zupełnie nowy wygląd.

Drugą ważną kwestią dotyczącą dekoracji okien jest znalezienie właściwego rozwiązania na wygląd okna w nocy. Po zapadnięciu zmroku to piękne źródło światła słonecznego zmienia się w zimną, czarną dziurę. Jeśli nie jest zasłonięte, każdy może zajrzeć do środka.

Jeśli w oknach są żaluzje, nie będą konieczne zasłony. Gdy nie  ma żaluzji, a okna są efektowne, można pomyśleć o roletach. W ciągu dnia można je zwijać, a w nocy zasłaniają szyby. Innym rozwiązaniem, korzystnym dla mieszkania w dowolnym stylu, będą zasłony.

Jeśli okna są mniej efektowne lub chcemy stworzyć przytulny nastrój, dobrym rozwiązaniem będą zasłony / lub tylko boki zasłon/ wraz z pasującą do nich firaną, ekranem lub roletą z tkaniny firanowej. Nie każdy materiał jest odpowiedni, by wykonać z niego elementy dekoracji okiennej.Wybierając tkaninę czy firankę bierzemy pod uwagę takie cechy jak kolor, wzór, wytrzymałość, sposób konserwacji odpowiedni do danego projektu

Dowiedz się także:

Pracownia Tkanin Dekoracyjnych LENA od ponad 10 lat specjalizuje się w aranżowaniu i szyciu oryginalnych, niepowtarzalnych dekoracji okiennych, a także dekoracji domu.